Psycholog i pedagog

Nasza szkoła świadczy szeroką pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla Uczniów i ich Rodziców. Dzieci chętnie chodzą na zajęcia rozwijające uzdolnienia, wspierające w nauce, a także specjalistyczne, prowadzone przez pedagoga, psychologa, logopedę czy pedagogów specjalnych. Pedagog i psycholog organizują ciekawe zajęcia dla klas, apele, otaczają swoim serdecznym wsparciem dzieci i młodzież w obliczu różnych trudności wieku dorastania. Rodzice i opiekunowie mogą skorzystać z fachowych porad i konsultacji ze specjalistami oraz skorzystać z ciekawych prelekcji przygotowywanych online by były one dostępne w dogodnym terminie.

Zajęcia z pedagogiem

Godziny pracy pedagoga i psychologa

Nasze programy

Pedagog szkolny – mgr Urszula Piwowarska

Pani Urszula jest pedagogiem o specjalizacji resocjalizacyjnej. Przez kilka lat pracowała z trudną młodzieżą w Placówce Interwencyjnej. 17 lat temu dołączyła do Grona Pedagogicznego najpierw jako pedagog w Gimnazjum nr 2, aktualnie jako pedagog Szkoły Podstawowej nr 28. Pani pedagog świadczy pomoc uczniom w różnych sytuacjach: pomaga uczniom uzdolnionym w rozwijaniu ich talentów, prowadzi zajęcia o charakterze terapeutycznym dla uczniów w trudnej sytuacji życiowej, zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne,  liczne rozmowy motywujące, wspierające. Pani Ula jest również pedagogiem specjalnym w naszej szkole i opiekuje się uczniami wymagającymi dodatkowego wsparcia z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej. Pani pedagog czuwa również nad bezpieczeństwem uczniów poprzez prowadzenie apeli porządkowych, monitoring wagarów, dyżurowanie na przerwach. Wraz z psychologiem organizuje działania profilaktyczne w naszej szkole. Pani Ula ma szerokie zainteresowania, które obejmują m.in. film, muzykę, poezję. Jest pasjonatką motocykli, a także wielką miłośniczką zwierząt, co udowodniła dając dom dwóm psom z naszego schroniska. W naszej szkole dała się poznać jako osoba konsekwentna i zawsze skora do pomocy uczniom i rodzicom.

Psycholog szkolny – mgr Maja Czich

Pani Maja ukończyła psychologię na Uniwersytecie Śląskim. W szkole zajmuje się diagnozą potrzeb i możliwości uczniów. Wspieraniem uczniów, grona pedagogicznego i rodziców. Wraz z pedagogiem organizuje działania profilaktyczne w naszej szkole. Prowadzi zajęcia o charakterze terapeutycznym dla uczniów wymagających wsparcia psychologicznego. Pomaga uczniom radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi, uczy rozwiązywania konfliktów, komunikowania się, nawiązywania i utrzymywania relacji w grupie. Wpiera uczniów z trudnościami szkolnymi i motywuje do ich rozwiązywania. Zajmuje się również wsparciem w sytuacjach kryzysowych. Drzwi jej gabinetu są zawsze otwarte, można liczyć na ciepłe przyjęcie, wysłuchanie, dyskrecję i pomoc. Współpracuje z rodzicami, wspólnie z nimi poszukuje rozwiązań, możliwych ścieżek diagnozy, pomaga komunikować się z dzieckiem i z nauczycielami, wspiera w rozwoju kompetencji wychowawczych. Oprócz pracy w naszej szkole zajmuje się również psychoterapią osób dorosłych. Pasjonatka terapii grupowej. Prywatnie miłośniczka przyrody, długich spacerów i pracy w ogrodzie, opiekunka 3 czarnych kotów i psa, z którym chętnie próbuje różnych aktywności i psich sportów. Lubi czytać fantastykę i książki na temat psychoterapii.